poniedziałek, października 7

Zdrowy sposób na piękno

Cześć:) W tym roku zaczęłam naukę na kierunku technik farmaceuta,więc co za tym idzie coraz bardziej interesują mnie tematy zdrowotne. Na wykładach dowiaduje się wiele ciekawych rzeczy wziętych z życia i postanowiłam,że co jakiś czas będę się nimi z Wami dzielić.
Dzisiaj może coś o witaminach,które mają wpływ na nasz wygląd i zdrową pielęgnację naszego ciała.\


Na początek może zacznę od Witaminy H-niedobór tej witaminy powoduję,że wypadają włosy,paznokcie rozdwajają się,a skóra staje się szara,a nasze włosy są bardziej narażone na atak łupieżu,a w póżniejszym wieku siwienie.Jednak by w miarę możliwości zapobiec tym nie przyjemnością,wprowadzajmy do swojej diety jak najwięcej:orzechów,ryb,soi,winogron,arbuza,grzybów,ciemnego ryżu.

Witamina PP-wpływa na dotlenienie skóry,spowalnia procesy starzenia,jej brak powoduje ciemne przebarwienia na skórze.Produktami zawierającymi tą witaminę są:jabłka,pomarańcze,szpinak,ryby,drożdże.

Witamina B2-zbyt mała ilość tej witaminy w oranizmie powoduje pękanie kącików ust. Produktami zasobnymi w tą witaminę są:jajka,sery,mleko,kiełki zbożowe.

Witamina E-pełni funkcję ochronną przed rodnikami wygładza skórę przyspiesza gojenie się ran dodaje skórze elastyczności  ,jej brak powoduję pękanie skóry np na piętach.Witaminę tą znajdziemy w produktach takich jak:kasza,orzechy,jaja,szparagi,zielony groszek,migdały,kukurydza.

Witamina A-wyrównuje przebarwienia na skórze,dzięki tej witaminie nasza skórę staję się jaśniejsza i zdrowsza,pomaga w łagodzeniu zmian skórnych po trądziku.Witaminę tą spotkamy w takich produktach jak:ryby morskie,masło,żółtka jaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz,będę się starać na każdy odwdzięczyć :) Zachęcam do obserwowania:)